Ses Bariyerleri

Solar Panel Gürültü Bariyerleri

solar panel

Solar Panel Gürültü Bariyeri

Yollar her ne kadar arabalar için gerekli olsa da kenarında yaşayanlar gürültüden epey rahatsız olabiliyor. Bir yandan da güneş panellerini şehirde koyacak arazi bulamıyoruz. Uşaklıgil firması ise nihayet bu ikisini güzel bir şekilde birleştiren bir ürün çıkardı.

Çevre kirliliğinde genelde düşünülmeyen ama oldukça önemli olan şehir sesi insanlar için rahatsız edici bir ses türüdür. Bu seslerin çoğunluğu ise genelde yolların getirdiği gürültüye dayanıyor. Bu gürültüden kurtulanabilecek en iyi yöntem ise ülkemizde de artık görmeye başladığımız ses bariyerleridir.

Yalnız ses bariyerlerinin çoğu sesi yansıtmak tekrar yola vermek ya da yukarıya yansıtmak üzere tasarlanmış olup, Uşaklıgil firmasının çözümü ise bu bariyerlerin sesi emmesini sağlamak ama bizi esas ilgilendiren ise bundan elektrik enerjisi elde etmesi.

Firmanın bariyerleri istediğiniz şekilde, istediğiniz renkte, desende hatta şeffaf bile olabiliyor. İsterseniz yol, otoban, tren yolu ve köprülere monte edilebiliyor. Hatta hali hazırdaki ses bariyerlerine bile monte edilebiliyor. En iyi seçenek ise çift taraflı ışıktan üreten bir bariyer gerçekten çok fazla enerji üretiliyor.

Kilometre başına 1.2 MW güneş santrali kurabilme seçeneği oldukça cezbedici. Ses emiş oranı ise 0.8+ gibi yüksek bir değer. Geliştirilen teknoloji şimdiden ciddi bir ilgi görmüş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir